KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15815056
nr 1581 5056
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, fåglar. Olja på duk, 25x28cm, yttermått inklusive ram: 38x42cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 november 2023
kl 18:28:53
20/11 22:01:49
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder